Bozcaada’ya Ulaşım

Bozcaada’ya Ulaşım

Bozcaada’ya nasıl gidilir? Bozcaadaya feribotla, uçakla, otobüsle nasıl ulaşılır?

Ada’ya ulaşmak için hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın yolun sonunda adaya geçmek için feribota binmeniz gerekiyor. Özellikle yola çıkmadan önce Bozcaada feribot saatlerine bakarsanız çok fazla bekleme yapmamanız açısından faydalı olabilir.

Çanakkale’de bulunan Bozcaadaya nasıl gidilir ? Bozcaada’ya ulaşmak için ilk yapılacak şey; Çanakkale’nin Ezine ilçesinde bulunan Geyikli beldesine ulaşmak. Sonrasında Geyikli Bozcaada feribot iskelesinden Gestaş firması aracılığıyla Bozcaada feribotuyla adaya yarım saatlik bol rüzgarlı bir yolculukla ulaşıyorsunuz.

Geyikli’den Bozcaada’ya sabah 08:00, Bozcaada’dan Geyikli’ye ise 07:15’den itibaren 3 saatte bir, günde karşılıklı beş sefer yapılmaktadır.

Hatta sitelerinde yazana göre, feribotlar doldukça, feribotlar sürekli git-gel yapacakmış. Bozcaada feribot saatlerinin ve sefer bilgilerinin güncel zamanlarını zaten Gestaş.com.tr adresinde görebilirsiniz.

Ama ben yine de Bozcaada ulaşımı nasıl sağlanıyor ? konusunda tüm detayları tek tek aşağıda Bozcaada ulaşım alternatifleri şeklinde anlatayım. Hatta adada nasıl gezilir, gelin hepsine tek tek değineyim :

Öncelikle Bozcaada’ya ulaşmak gerekiyor dedim ya. Zaten Bozcaada Geyikli arasındaki feribot sefer ücretleri aşağıdaki görselde bulabilirsiniz. Ayrıca, yoğun dönemlerde ek Bozcaada seferleri de yapılmaktadır.

Yaz aylarında Çanakkale Bozcaada feribot seferleri yapılmakla beraber, gerekli bilgileri Gestaş firmasının sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bozcaada feribot seferlerini, ücretlerini, saatlerini firmanın sitesinden inceleyin