Bozaada Koyları

Bozaada Koyları

Akvaryum Koyu bizim adada en sevdiğimiz koy, hem de açık ara! ? Yine tesissiz. Gelirken yanınızda yeme-içme için bir şeyler getirmeniz gerekiyor. Suyu çok berrak, aynı zamanda soğuk, fakat adanın kalanı kadar soğuk değil çünkü rüzgarı daha az. Akvaryum Koyu candır.

Habbele Beach adanın popüler sahillerinden birisi. İçeride işletme var ve şezlong + şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Yeme – içme için işletmenin mekanı da var. Yaz aylarında çok kalabalık olacağını düşünerek gelmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var. Biz Habbele’yi de seviyoruz ama deniz olarak Ayazma bir tık daha güzel geliyor (ikisi de tesisli olduğu için, karşılaştırırsak).

Tuzburnu ve Beylik, adada önceden çok sakin olan ama artık biraz kalabalıklaşmış koylar. Fakat şöyle bir şey var, burada sahilden Beylik – Tuzburnu arası giderken arabadan inip denize girebileceğiniz çok güzel noktalar var, onlar hala sessiz sedasız.

Ayana Koyu ve Tekirbahçe Koyu adada görece daha sakin ve işletmesiz iki koy. Eğer en en sakin olsun derseniz bu iki koyu listenize alabilirsiniz. Heh bir de yazmadan geçmeyelim, seneler önce gittiğimiz ve hala sevdiğimiz bir beach olan Ataol Beach’i de unutmayın.